Jak mądrze wybrać kabel do Internetu?

Jak mądrze wybrać kabel do Internetu?

Gdy interesują nas puszki elektryczne, zakup zwykle nie sprawia wrażenia skomplikowanego. Możliwości jest wiele, a zdecydowana większość różnic to te o kosmetycznym charakterze.

Sytuacja zaczyna się komplikować wtedy, gdy w centrum naszego zainteresowania pojawia się kabel internetowy. Dziś trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie offline nawet, gdy ma się więcej niż kilkanaście lat, a słaba jakość Internetu daje się we znaki wszystkim bez wyjątku domownikom.

Wybierając kabel jedynie z uwagi na jego cenę, w pierwszej kolejności warto zainteresować się skrętką. Ten jego rodzaj jest wystarczający, jeśli zależy nam na podłączeniu komputera, konsoli i innych urządzeń do sieci lokalnej i Internetu. Skrętka przypomina nieco kabel telefoniczny, ma jednak inną końcówkę i bez porównania większą przepustowość. Przy wyborze kabla warto pamiętać też o tym, że ma on dwa typy zakończeń. W sprzedaży dostępne są zarówno zakończenia typu A, jak i te, które charakteryzuje typ B. Przeważnie ich odróżnienie jest łatwiejsze dzięki stosowanej kolorystyce.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na puszki elektryczne, zaciski wago czy erbetki na elektryczny.pl.