Wyłącznik różnicowoprądowy

Prąd to zdecydowanie jedno z dobrodziejstw naszych czasów. Ciężko wyobrazić sobie bez niego codziennie życie. Jednak jest zarówno bardzo przydatny, jak i niebezpieczny, dlatego należy obchodzić się z nim ostrożnie. Na szczęście technika wciąż idzie do przodu i dostarcza rozwiązania, które same dbają o bezpieczeństwo ludzi. Jednym z nich bez wątpienia jest wyłącznik różnicowoprądowy.

Na czym polega działanie tego typu wyłącznika? Jest on urządzeniem, które samoczynnie wyłącza zasilanie wtedy, gdy prąd wypływający z obwodu ma inną wartość niż prąd, który do niego wpływa. Dzięki temu wyłącznik różnicowoprądowy nie tylko chroni nas przed porażeniem prądem, ale także zapewnia ochronę urządzeń i zapobiega np. wybuchowi pożaru.

W naszej ofercie można znaleźć różnego typu wyłączniki tylko sprawdzonych firm – EATON ELECTRIC, ETI POLAM, HAGER POLO czy SCHNEIDER ELECTRIC. Nasze wyłączniki nadają się do niemal każdego typu instalacji. Można wśród nich znaleźć zarówno czterobiegunowe, jak i dwubiegunowe urządzenia.

Sklep elektryczny.pl zaprasza

Jeśli szukasz części elektrycznych zapraszamy do naszego sklepu elektryczny.pl. Oferujemy towary wyłącznie sprawdzonych producentów.