Puszki podtynkowe

Puszki podtynkowe

Każda instalacja elektryczna, która jest wykonana poprawnie składa się między innymi z puszki instalacyjnej. Wśród tych puszek wyróżnia się puszki natynkowe i podtynkowe.

Puszki podtynkowe stosowane są w tych miejscach,w których estetyka pomieszczenia ma duże znaczenie. Ten rodzaj puszek stosowany jest więc między innymi we wnętrzach mieszkalnych. Z uwagi na to, że puszki podtynkowe montuje się w ścianie, są niewidoczne. Obecnie w sprzedaży dostępne są puszki podtynkowe bardzo wysokiej jakości. Puszka podtynkowa została wykonana z najwyższą starannością, spełni więc oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Puszka podtynkowa może zostać zamontowana w każdym rodzaju ścian. Jej minusem jest to, że nie da się usunąć ewentualnej awarii bez zniszczenia ściany. Montaż puszki podtynkowej można przeprowadzić także w już użytkowanych budynkach, zaleca się jednak ich montaż na etapie budowy czy w trakcie generalnego remontu. Montując je później trzeba się liczyć z tym, że ściana zostanie zniszczona.